Тел./факс: (044) 280-89-92,
Тел. (044) 222-55-11,
(044) 227-55-11
E-mail: dmitro@zabavsky.kiev.ua, office@zabavsky.kiev.ua 01010, м. Київ,
вул. І.Мазепи, б. 11а,
офіс 21, 3 поверх

*Всі поля обов'язкові для
заповнення

27.04.15

З метою популяризації якісної музики серед молоді, старшим партнером Адвокатської контори ДМИТРОМ ЗАБАВСЬКИМ прийнято рішення стосовно фінансової підтримки щорічного міжнародного дитячого джазового фестиваля "Jazz над морем"....

04.12.12

04 грудня 2012 року призначено нового керівника Представництва Адвокатської контори ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО в АР Крим. Дану посаду посіла ...

01.07.12

01 липня 2012 року в м. Сімферополі по вул. Жуковського, буд. 31 відкрився офіс Представництва Адвокатської контори ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО в АР Крим ...

02.04.12

Адвокатська контора ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО переїхала в новий офіс в історичному центрі Києва ...

Всі новини

Ексклюзивна пропозиція

В період з 29.04.2015 року по 25.05.2015 року Ви маєте можливість подати заявку на БЕЗКОШТОВНУ реєстрацію підприємства в будь якому районі м. Києва!

Професійні адвокати чи звичайні юристи?

Починаючи з листопада 2012 року фізичних та юридичних осіб захищатимуть лише АДВОКАТИ, а не звичайні юристи, які мають юридичну освіту та відповідне доручення!

Допомога дітям

Партнерами Адвокатської контори ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО було прийнято рішення взяти за мету надання підтримки різноманітним заходам, пов’язаним з розвитком дитячої творчості.

Всі анонси
«Цей суддя готовий повісити будь-кого, хто висякаєтеся на вулиці без хустки, але скасує свій вирок, якщо не буде доведено в точності, якою саме рукою він це робив».
(Джон Лінкольн)

«Англійські закони карає злочин, китайські йдуть далі: вони ще винагороджують доброчесність».
(О. Гольдсміт)

«Многочисленность законов в государстве есть то же, что большое число лекарей: признак болезни и бессилия.»
(Ф. Вольтер)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Повернутися в розділ "Наші публікації"

Питання правомірності закриття виставки "Апокаліпсис та Відродження"

Питання правомірності закриття виставки «Апокаліпсис та Відродження» керівництвом музею «Шоколадний дім» та Російського музею у м. Києві з метою захисту суспільної моралі регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення виставково-ярмаркової діяльності в Україні» № 1065 від 22 серпня 2007 року, Законом України «Про захист суспільної моралі» від 20 листопада 2003 року, Постановою Кабінету Міністрів України «Про національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі» № 1550 від 17 листопада 2004 року, Інструкцією про порядок проведення експертизи Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі, затвердженою Рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі № 3 від 26 березня 2009 року, Регламентом Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, затвердженим Рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі № 12 від 29 жовтня 2009 року.

Оцінка ситуації

Відповідно до Концепції розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1065 від 22 серпня 2007 року, виставка – захід, пов'язаний з демонстрацією продукції, товарів та послуг, який сприяє просуванню їх на внутрішній та зовнішній ринок з урахуванням його кон'юнктури, створенню умов для проведення ділових переговорів з метою укладення договорів про постачання або протоколів про наміри, утворення спільних підприємств, отримання інвестицій.

Суб'єктами виставкової діяльності є: центральні та місцеві органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері виставкової діяльності; суб'єкти господарювання всіх форм власності, які можуть провадити діяльність як виставкові центри, організатори, розпорядники, упорядники, агенти, учасники виставок і ярмарків згідно з повноваженнями, визначеними їх статутом.

Відносини, зокрема, права та обов’язки суб’єктів виставкової діяльності, порядок надання послуг з організації виставки товарів та продукції, наданих учасником для експонування під час комерційно-торгового заходу (виставки) зразків своєї продукції і товарів, регулюються Договором про участь у такій виставці.

Тому, саме Договором про участь у виставці мають бути передбачені підстави для дострокового розірвання договору, закриття виставки та наслідки таких дій.

Задля врегулювання питання захисту суспільної моралі, обігу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості і порнографії створено Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі (надалі по тексту – Національна комісія), яка діє на підставі Закону України «Про захист суспільної моралі», Постанови КМ України «Про національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі», Регламенту Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та ін. нормативно-правових актів.

Відповідно до п. 4, 5 Положення про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, ст. 19 Закону України «Про захист суспільної моралі» саме до основних обов’язків Національної комісії відносяться аналіз … видовищних заходів стосовно їх відповідності вимогам чинного законодавства щодо захисту суспільної моралі; попередження розповсюдження та заборона демонстрації … видовищних заходів, які завдають шкоди моральності суспільства; розгляд скарг громадян про порушення вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі та вжиття належних заходів реагування відповідно до своїх повноважень.

На виконання своїх обов’язків лише Національна комісія має право проводити у межах своїх повноважень перевірку діяльності засобів масової інформації, юридичних осіб усіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру або такої, що містить елементи насильства і жорстокості, приймати рішення щодо проведення експертизи продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.

Експертиза відповідності чинному законодавству у сфері захисту суспільної моралі й можливості обігу на території України друкованої продукції, видовищних заходів, кіно-, аудіо- і відеопродукції сексуального чи еротичного характеру … здійснюється спеціалістами апарату Національної комісії. Підставою для проведення такої експертизи є відповідна резолюція Голови Національної комісії або його заступника.

Інструкцією про порядок проведення експертизи Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі, затвердженою Рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі № 3 від 26 березня 2009 року, визначено чіткий перелік підстав призначення експертизи, порядок її організації, оформлення та проведення.

Результати експертизи продукції і видовищних заходів щодо їх відповідності чинному законодавству у сфері захисту суспільної моралі та можливості обігу на території України, викладаються у письмовому експертному дослідженні (п. 5.1 Інструкції).

За результатами експертного дослідження продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру видається письмовий висновок, який складається в двох оригінальних примірниках, один з якого надсилається заявнику, а другий залишається в Національній комісії.

Рішення Національної комісії, прийняті в межах їх повноважень, є обов’язковими для розгляду центральними і місцевими органами влади, засобами масової інформації всіх форм власності, а також фізичними та юридичними особами.

Аналізуючи вищевикладене та положення норм у сфері захисту суспільної моралі, слід зробити висновок, що Національна комісія – єдиний орган в Україні, на який покладено обов’язок проведення експертизи продукції і видовищних заходів щодо їх відповідності чинному законодавству у сфері захисту суспільної моралі та можливості обігу на території України, що оформлюється висновками, які носять рекомендаційний характер та не є документами, що носять пряму заборону на проведення видовищних заходів чи є підставою для їх закриття.

Рекомендації

Задля дотримання вимог діючого законодавства у сфері захисту суспільної моралі та захисту від неправомірних посягань на права суб’єктів виставкової діяльності, зокрема учасників виставки «Апокаліпсис та Відродження» в Шоколадному домі та Російському музеї у м. Києві, необхідно виходити з результатів перевірки Національної комісії відповідності виставкових заходів законодавству України з питань захисту суспільної моралі.

В разі виявлення Національною комісією експонатів, що належать до продукції еротичного характеру, слід керуватися вимогами законодавства щодо ліцензування діяльності з розміщення такого виду експонатів та організовувати виставки у спеціально відведених для цього місцях.

Будь-які відносини, які виникають між учасниками та організаторами виставки, регулюються укладеним між ними Договором про участь у виставці, невиконання або неналежне виконання умов якого є підставою для настання цивільної та/або господарської відповідальності.

Наталія Кушкова ,
адвокат Адвокатської контори Дмитра Забавського,
адреса: 01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи,
буд. 11-а, оф. 21, 3 поверх,
тел./факс (044) 280-89-92, тел. (044) 222-55-11, 227-55-11.

Повернутися в розділ "Наші публікації"

  Головна | Команда | Партнери | Контакти
  Copyright © 2012. All rights reserved