Тел./факс: (044) 280-89-92,
Тел. (044) 222-55-11,
(044) 227-55-11
E-mail: dmitro@zabavsky.kiev.ua, office@zabavsky.kiev.ua 01010, м. Київ,
вул. І.Мазепи, б. 11а,
офіс 21, 3 поверх

*Всі поля обов'язкові для
заповнення

Підозрюваного звільнено з під арешту

Ухвалою Іванківського районного суду Київської області було відмовлено слідчому місцевого органу Національної поліції України у задоволенні клопотання про продовження строку тримання під вартою та обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Шановні партнери та клієнти!

В зв’язку з вірогідністю поширення COVID-19 з 12 березня до 3 квітня 2020 року в Україні запроваджений карантин. Адвокатська контора ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО рекомендує співробітникам, партнерам, керівникам представництв та клієнтам утриматися від відвідин нашого офісу та максимально перевести спілкування з адвокатами нашої компанії в онлайн-режим.

Найбільший міжнародний аеропорт України отримав гроші безпідставно

Господарський суд Київської області зобов’язав найбільший міжнародний аеропорт України повернути нашому Клієнту грошові кошти в сумі більше ніж 90 000,00 грн., як безпідставно отримані! Супроводжувала даний спір в суді Адвокат Руслана Журавель.

Всі новини

Ексклюзивна пропозиція

В період з 29.04.2015 року по 25.05.2015 року Ви маєте можливість подати заявку на БЕЗКОШТОВНУ реєстрацію підприємства в будь якому районі м. Києва!

Професійні адвокати чи звичайні юристи?

Починаючи з листопада 2012 року фізичних та юридичних осіб захищатимуть лише АДВОКАТИ, а не звичайні юристи, які мають юридичну освіту та відповідне доручення!

Допомога дітям

Партнерами Адвокатської контори ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО було прийнято рішення взяти за мету надання підтримки різноманітним заходам, пов’язаним з розвитком дитячої творчості.

Всі анонси
«Хто знає, що таке право, знає дуже добре, як його обійти у своїх інтересах.» (В.Швебель)

«Некоторые неписаные законы сильнее всех писаных.»
(Сенека Старший)

«Кто может - грабит, кто не может - ворует.»
(Д.И. Фонвизин)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Повернутися в розділ "Наші публікації"

Питання правомірності закриття виставки "Апокаліпсис та Відродження"

Питання правомірності закриття виставки «Апокаліпсис та Відродження» керівництвом музею «Шоколадний дім» та Російського музею у м. Києві з метою захисту суспільної моралі регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення виставково-ярмаркової діяльності в Україні» № 1065 від 22 серпня 2007 року, Законом України «Про захист суспільної моралі» від 20 листопада 2003 року, Постановою Кабінету Міністрів України «Про національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі» № 1550 від 17 листопада 2004 року, Інструкцією про порядок проведення експертизи Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі, затвердженою Рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі № 3 від 26 березня 2009 року, Регламентом Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, затвердженим Рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі № 12 від 29 жовтня 2009 року.

Оцінка ситуації

Відповідно до Концепції розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1065 від 22 серпня 2007 року, виставка – захід, пов'язаний з демонстрацією продукції, товарів та послуг, який сприяє просуванню їх на внутрішній та зовнішній ринок з урахуванням його кон'юнктури, створенню умов для проведення ділових переговорів з метою укладення договорів про постачання або протоколів про наміри, утворення спільних підприємств, отримання інвестицій.

Суб'єктами виставкової діяльності є: центральні та місцеві органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері виставкової діяльності; суб'єкти господарювання всіх форм власності, які можуть провадити діяльність як виставкові центри, організатори, розпорядники, упорядники, агенти, учасники виставок і ярмарків згідно з повноваженнями, визначеними їх статутом.

Відносини, зокрема, права та обов’язки суб’єктів виставкової діяльності, порядок надання послуг з організації виставки товарів та продукції, наданих учасником для експонування під час комерційно-торгового заходу (виставки) зразків своєї продукції і товарів, регулюються Договором про участь у такій виставці.

Тому, саме Договором про участь у виставці мають бути передбачені підстави для дострокового розірвання договору, закриття виставки та наслідки таких дій.

Задля врегулювання питання захисту суспільної моралі, обігу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості і порнографії створено Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі (надалі по тексту – Національна комісія), яка діє на підставі Закону України «Про захист суспільної моралі», Постанови КМ України «Про національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі», Регламенту Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та ін. нормативно-правових актів.

Відповідно до п. 4, 5 Положення про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, ст. 19 Закону України «Про захист суспільної моралі» саме до основних обов’язків Національної комісії відносяться аналіз … видовищних заходів стосовно їх відповідності вимогам чинного законодавства щодо захисту суспільної моралі; попередження розповсюдження та заборона демонстрації … видовищних заходів, які завдають шкоди моральності суспільства; розгляд скарг громадян про порушення вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі та вжиття належних заходів реагування відповідно до своїх повноважень.

На виконання своїх обов’язків лише Національна комісія має право проводити у межах своїх повноважень перевірку діяльності засобів масової інформації, юридичних осіб усіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру або такої, що містить елементи насильства і жорстокості, приймати рішення щодо проведення експертизи продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.

Експертиза відповідності чинному законодавству у сфері захисту суспільної моралі й можливості обігу на території України друкованої продукції, видовищних заходів, кіно-, аудіо- і відеопродукції сексуального чи еротичного характеру … здійснюється спеціалістами апарату Національної комісії. Підставою для проведення такої експертизи є відповідна резолюція Голови Національної комісії або його заступника.

Інструкцією про порядок проведення експертизи Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі, затвердженою Рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі № 3 від 26 березня 2009 року, визначено чіткий перелік підстав призначення експертизи, порядок її організації, оформлення та проведення.

Результати експертизи продукції і видовищних заходів щодо їх відповідності чинному законодавству у сфері захисту суспільної моралі та можливості обігу на території України, викладаються у письмовому експертному дослідженні (п. 5.1 Інструкції).

За результатами експертного дослідження продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру видається письмовий висновок, який складається в двох оригінальних примірниках, один з якого надсилається заявнику, а другий залишається в Національній комісії.

Рішення Національної комісії, прийняті в межах їх повноважень, є обов’язковими для розгляду центральними і місцевими органами влади, засобами масової інформації всіх форм власності, а також фізичними та юридичними особами.

Аналізуючи вищевикладене та положення норм у сфері захисту суспільної моралі, слід зробити висновок, що Національна комісія – єдиний орган в Україні, на який покладено обов’язок проведення експертизи продукції і видовищних заходів щодо їх відповідності чинному законодавству у сфері захисту суспільної моралі та можливості обігу на території України, що оформлюється висновками, які носять рекомендаційний характер та не є документами, що носять пряму заборону на проведення видовищних заходів чи є підставою для їх закриття.

Рекомендації

Задля дотримання вимог діючого законодавства у сфері захисту суспільної моралі та захисту від неправомірних посягань на права суб’єктів виставкової діяльності, зокрема учасників виставки «Апокаліпсис та Відродження» в Шоколадному домі та Російському музеї у м. Києві, необхідно виходити з результатів перевірки Національної комісії відповідності виставкових заходів законодавству України з питань захисту суспільної моралі.

В разі виявлення Національною комісією експонатів, що належать до продукції еротичного характеру, слід керуватися вимогами законодавства щодо ліцензування діяльності з розміщення такого виду експонатів та організовувати виставки у спеціально відведених для цього місцях.

Будь-які відносини, які виникають між учасниками та організаторами виставки, регулюються укладеним між ними Договором про участь у виставці, невиконання або неналежне виконання умов якого є підставою для настання цивільної та/або господарської відповідальності.

Наталія Кушкова ,
адвокат Адвокатської контори Дмитра Забавського,
адреса: 01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи,
буд. 11-а, оф. 21, 3 поверх,
тел./факс (044) 280-89-92, тел. (044) 222-55-11, 227-55-11.

Повернутися в розділ "Наші публікації"

  Головна | Команда | Партнери | Контакти
  Copyright © 2012. All rights reserved