Тел./факс: (044) 280-89-92,
Тел. (044) 222-55-11,
(044) 227-55-11
E-mail: dmitro@zabavsky.kiev.ua, office@zabavsky.kiev.ua 01010, м. Київ,
вул. І.Мазепи, б. 11а,
офіс 21, 3 поверх

*Всі поля обов'язкові для
заповнення

Підозрюваного звільнено з під арешту

Ухвалою Іванківського районного суду Київської області було відмовлено слідчому місцевого органу Національної поліції України у задоволенні клопотання про продовження строку тримання під вартою та обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Шановні партнери та клієнти!

В зв’язку з вірогідністю поширення COVID-19 з 12 березня до 3 квітня 2020 року в Україні запроваджений карантин. Адвокатська контора ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО рекомендує співробітникам, партнерам, керівникам представництв та клієнтам утриматися від відвідин нашого офісу та максимально перевести спілкування з адвокатами нашої компанії в онлайн-режим.

Найбільший міжнародний аеропорт України отримав гроші безпідставно

Господарський суд Київської області зобов’язав найбільший міжнародний аеропорт України повернути нашому Клієнту грошові кошти в сумі більше ніж 90 000,00 грн., як безпідставно отримані! Супроводжувала даний спір в суді Адвокат Руслана Журавель.

Всі новини

Ексклюзивна пропозиція

В період з 29.04.2015 року по 25.05.2015 року Ви маєте можливість подати заявку на БЕЗКОШТОВНУ реєстрацію підприємства в будь якому районі м. Києва!

Професійні адвокати чи звичайні юристи?

Починаючи з листопада 2012 року фізичних та юридичних осіб захищатимуть лише АДВОКАТИ, а не звичайні юристи, які мають юридичну освіту та відповідне доручення!

Допомога дітям

Партнерами Адвокатської контори ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО було прийнято рішення взяти за мету надання підтримки різноманітним заходам, пов’язаним з розвитком дитячої творчості.

Всі анонси
«Адвокат - найнята совість» (ФМ. Достоєвский)

«Англійські закони карає злочин, китайські йдуть далі: вони ще винагороджують доброчесність».
(О. Гольдсміт)

«Создавайте лишь немного законов, но следите за тем, чтобы они соблюдались».
(Д. Локк)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Повернутися в розділ "Наші публікації"

Ліквідація

Законодавство

Питання ліквідації ТОВ «ООО», зокрема питання закриття рахунків та зняття з обліку платника податку (товариства) в органах державної податкової служби, регулюється Цивільним кодексом України (ст.ст. 110-112, 150), Господарським кодексом України (ст. 59-61, 91), Законом України «Про господарські товариства» (ст. 19-22), Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (ст. 31-40), Законом України «Про виконавче провадження» (ст. 65-67), Інструкцією «Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року N 492 (п. 20), Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011р. (Розділ 11). Інструкція «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року N 22.

Оцінка ситуації

Відповідно до положень Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та Закону України «Про господарські товариства» припинення діяльності господарського товариства відбувається шляхом його ліквідації або реорганізації. Ліквідація товариства може бути добровільною або примусовою. Добровільна ліквідація господарського товариства провадиться ліквідаційною комісією, призначеною його вищим органом, в порядку визначеному вищевказаними нормативно-правовими акти.

Зі змісту питання випливає, що процедура ліквідації ТОВ «ООО» здійснюється за рішенням вищого органу товариства, тобто в добровільному порядку.

Процес ліквідації товариства являє собою ряд послідовних дій, а саме: прийняття рішення про ліквідацію, призначення ліквідаційної комісії, встановлення порядку і строків проведення ліквідації, внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи, проведення інвентаризації, встановлення строку для заявлення претензій кредиторів, проведення власне ліквідаційної процедури, закриття рахунків в банках та зняття з обліку в державних органах, скасування державної реєстрації підприємства органом державної реєстрації, виключення підприємства з ЄДРПОУ.

Таким чином, закриття рахунків та зняття платника податку з обліку в державних податкових органах є складовою частиною ліквідації товариства та покладено в обов’язки ліквідаційної комісії.

Відповідно до п. 20.1 Інструкції «Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» поточні рахунки клієнтів банків закриваються на підставі заяви клієнта; на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законом покладено функції щодо припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (за заявою ліквідатора, голови або члена ліквідаційної комісії, управителя майна тощо)…

Однак, відповідно до п. 10.10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті у разі закриття рахунку за ініціативою клієнта, у випадках реорганізації чи ліквідації юридичних осіб або з ініціативи банку арешт, накладений на кошти, не припиняється і документ про їх арешт продовжує обліковуватися за відповідним позабалансовим рахунком.

За таких обставин, враховуючи викладені в питанні дані та вищевказані положення чинного в Україні законодавства, наявність арешту на коштах є підставою для відмови банківською установою у закритті рахунків.

Разом з тим, виходячи зі змісту п. 11.9.1 Порядку обліку платників податків і зборів відсутність повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такого платника податку є причинами заперечення органу державної податкової служби щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків.

Рекомендації

Задля закриття рахунків в установах банку необхідно звернутись до відділу державної виконавчої служби, яким накладено арешт на кошти товариства, з відповідною заявою про зняття такого арешту, оскільки згідно п. 10.11 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті зняття арешту з коштів банк здійснює за постановою державного виконавця, прийнятою відповідно до законодавства…

Відповідно до ст. 67 Закону України «Про виконавче провадження» при ліквідації боржника - юридичної особи, в тому числі внаслідок визнання боржника банкрутом, виконавчий документ передається до ліквідаційної комісії або арбітражного керуючого для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення в установленому законодавством порядку. У разі направлення виконавчого документа до ліквідаційної комісії або арбітражного керуючого арешт з майна боржника знімається за постановою державного виконавця, затвердженою начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований.

Зняття арешту з коштів на рахунках ТОВ «ООО» надасть можливість здійснити закриття рахунків та відповідно завершити здійснення державної реєстрації припинення платника податків.

Разом з тим, вважаю за необхідне звернути увагу ліквідаційної комісії ТОВ «ООО» на те, що у разі недостатності коштів (майна) товариства для повного погашення заборгованості перед кредиторами, потрібно керуватись положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», згідно з яким боржник зобов’язаний звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про власне банкрутство.

У цьому випадку ліквідація буде здійснюватись за іншим механізмом – ліквідація в порядку банкрутства.

Наталія Кушкова,
адвокат, Адвокатської контори Дмитра Забавського,
адреса: 01010, м . Київ, вул. Івана Мазепи, буд. 11-а, оф. 21, 3 поверх,
тел./факс (044) 280-89-92, тел. (044) 222-55-11, 227-55-11

Повернутися в розділ "Наші публікації"

  Головна | Команда | Партнери | Контакти
  Copyright © 2012. All rights reserved